Baltic E-ferry

Rozwiązania w zakresie mobilności elektrycznej na wodach Południowego Bałtyku

O projekcie

Projekt ma na celu znalezienie rozwiązań dla poprawy jakości i zrównoważenia środowiskowego usług transportowych w obszarze Południowego Bałtyku.

W związku z tym trzy miasta uczestniczące w projekcie (Gdańsk, Barth i Silute) poszukują zielonych rozwiązań dla transportu wodnego na swoich obszarach:

  • Silute na Litwie poszukuje zielonego rozwiązania dla transportu wodnego dla Zalewu Kurońskiego, który jest wpisany na listę dziedzictwa UNESCO i Natura 2000.
  • Gdańsk w Polsce poszukuje najlepszych rozwiązań w zakresie e-transportu wodnego w celu zapewnienia stałego połączenia drogą wodną pomiędzy różnymi częściami miasta.
  • Barth w Niemczech jest zainteresowane oferowaniem usług ekologicznego transportu wodnego przy głównych atrakcji turystycznych, takich jak Zamek na wodzie

Partnerzy

Gmina Silute
Miasto Gdańsk
Miasto Barth
Szwedzki Instytut Badawczy Dróg i Transportu (VTI)
Fundacja Balteus

Okres realizacji

Czerwiec 2023 - wrzesień 2023

Budżet projektu

40 000,00 EUR

Projekt pn. „Baltic E-ferry: Rozwiązania w zakresie mobilności elektrycznej na wodach Południowego Bałtyku” jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027.